DEVLET BAHÇELİ “SEVR” DEDİ

Bakın Sonu Nasıl Geldi…

DEVLET BAHÇELİ “SEVR” DEDİ
Sponsorlu Bağlantılar

1 Aralık 2013…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Balıkesir’de konuştu.

Sevr, dedi, Sevr…

Sevr neydi?

Almanya ile birlikte İngiliz, Fransız ve Ruslara karşı Birinci Dünya Harbi’ne giren Osmanlı Devleti yenilir. 30 Ekim 1918, Mondros Ateşkes Antlaşması imzalanır ve bu savaş dünya harbine giren ülkeler için biter. Osmanlı için bitmez. Harbi kaybeden Sultan Vahdettin için iki seçenek vardır; ya kayıtsız şartsız teslimiyet ya da işgale karşı direniş. Birinciyi seçer, işgalcilerle işbirliğine gider; Osmanlı topraklarının Ankara dolayları bir yana,  kȃğıt üzerinde de olsa, kalanı; Yunan, İngiliz, Fransız ve İtalyanlara, hatta Ermeni ve Rumlara terk edilir (1920 Sevr Antlaşması). Sevr için tartışma açıktır. Sevr’in bir başarı, kurtuluş savaşı sonu Lozan’ın ise bir hezimet olduğunu ileri süren düşünceler görülmektedir.

Sevr’e göre;  İstanbul hilafet ve saltanat yeri olarak Osmanlı’ya bırakılır.  Boğazlar, yabancı denetimine açılır. Güneydoğu; önce Kürdistan adını alır, özerk olur, ardından bağımsızlığa gider. Batı; İzmir ve bölgesi ile Doğu Trakya Yunanistan’a verilir. Orta ve Doğu Anadolu; bir büyük Ermenistan kurulur. Güney; Suriye, Filistin, Irak, Hicaz, Mısır, Sudan, Kıbrıs, Fas, Tunus, Libya ve Ege adaları Osmanlı’dan alınır. Sevr;  Osmanlı Devleti Ankara dolaylarında, etrafı kuşatılmış, dili, kimliği, bayrağı ve vatanı hakimde olmayan, korunamayan bir cansız varlığa dönüşür.

İşte Sevr budur; yok olmak!

MHP Lideri Bahçeli, Sevr’i günümüze taşıyıp şöyle diyor; "Türklerin Anadolu'dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar, sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır. Hatta Sevr imzalanmadan evvel, bizzat hain Damat Ferit'in öncülüğünde 12 Eylül 1919'da Kürdistan'ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır. Bu sefalet yuvaları, bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar, boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir. Zira bunlar da bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir.

Manda ve himaye taraftarları, işgal yardakçıları, yabancı muhipleri, bölünme ve dağılma elçileri köşe başlarını tutmuş, uğruna nice millet evladının şehit olduğu Türk vatanını peşkeş çekmeye cüret etmişlerdir. Fakat Türk milletinin iman ve iradesi alçaklara teslim olmamış, zillete geçit vermemiştir. Milleti koyun sürüsü, kendilerini de çoban olarak görenler, Türk milletinin kahrından, kuvvetinden ve tarihi kudretinden habersiz olduklarını sömürgecilerin uşağı olmakla kanıtlamışlardır."

Bahçeli’nin tarihsel dayanak bulan bu açıklamalarına katılmamak mümkün değil, ancak…

Ancak, Bahçeli sözlerini şöyle bağlıyor;   "Devletimizin akıbeti belli olacaktır. Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz, ya bölünmeyi sineye çekeceğiz. Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz ya da tükenmeye, dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız."

Bu noktayı anlayabilmek zor. Çünkü Devlet Bahçeli, Türk milletinin kaderini seçimlere bağlıyor ve seçim sonuçlarının bu kaderi tayin edeceğini söylüyor.

İşte buna katılmak mümkün değil!

Hiçbir seçim Türk milletinin kaderini, varlığını ve bekasını tayin edemez!

Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişi ve bizim inancımızla; dünya durdukça Türk Milleti yaşayacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!

Seçimler gelir geçer…

Partiler kazanır, kaybeder…

Ama asla Türk Milleti, devleti ve Cumhuriyeti kaybetmez; zor günler yaşayabilir, hepsini aşmasını da bilir, tıpkı tarihinde aşmış olduğu gibi…

Erdal Sarızeybek

SARIZEYBEK HABER

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir içeriği site’de paylaşmayın.
Misafir Avatar
2 yıl önce

sayin komutanim,sizi buyaz fethiyede gordum ve cok yakinimda oturdunuz bir cay bahcesinde,tanismak ,tokalasmak isterdim nasip olmadi,bende bir emekli turk silahlari kuvvetleri mensubunun oglu olarak,saygilarimi sunarim.

Misafir Avatar
mert 2 yıl önce

komutanim,cesitli programlara katilarak anlatin bu durumlari,oynanan oyunlari.sonuna kadar yaninizdayiz

Misafir Avatar
2 yıl önce

sayın komutanım sizi çok seviyorum.. allah sizden razı olsun.. bir ülkücü olarak sizin arkanızdan geliyoruz

Misafir Avatar
Hüseyin Devecioğlu 2 yıl önce

Sayın Paşam, yorumlari dikkatle okudum.Herkes sizi seviyor değer veriyor ve okuyor.Yorumların görüşlerin tamamina katılıyorum.Sayin Bahçeli'nin soyledikleri doğrudur.Bunun anlamı herseyi seçime bağlamak olarak yorumlanamaz.Sn.Bahcelinin son sözümüzü söylemedik, bizim sokaktan geldigimiz unutulmasin, vur de vuralim öl de ölelim lafina verdiği cevaplar yorumunuzun isabetli olmadigini gösteriyor.Herkes gibi benim de düşüncem MHP de toplanmaktir.Sizin vereceginiz destek çok önemli. Bu tarihi görevinizi yerine getirin lütfen.Saygi duyduğum milliyetci vatansever ama MHP tecrube ve gucune erisememis diğer küçük partilerimize verilecek destek, kalbi vatani için çarpan insanlarin yapacağı en büyük hata olur.Sagilarimla

Misafir Avatar
Settar 2 yıl önce

Sayın Sarızeybek,
Sizi sürekli okuyorum,
Siz neden Pamukoğlu paşa ile veya MHP ile birlikte hareket etmiyorsunuz.
Yeni bir parti mi kuracaksınız, yoksa siyaset için zemin mi yokluyorsunuz

Misafir Avatar
omer karadeniz 2 yıl önce

Turk dunyada birdir milletlere ornektir tukmileti olarak bu gidisata dur demek gerek uyan turk evlatlar ve uyandirin sagilar

Misafir Avatar
bayram avuclu 2 yıl önce

Pasam nasil olacak bu is, adamlar % 50 bizi desdekliyor deyip ulkenin gelecegi ile oynuyorlar.

Misafir Avatar
değerlendirme 2 yıl önce

Ben şüpeleniyorum bu yazıdan david hiç bir zaman krodistan kurulmadı bu topraklarda ve bu tarih anlatımda yanlış yazılar var.bu yazı kompile